Program overview




Pre-opening door Leerorkest-kwartetjes

19:00 uur Kleine Zaal

Feestelijke slot van een bijzondere samenwerking


Hagen Quartett + JÖrg Widmann

20:15 uur Grote Zaal

Symbiosis of string quartet and clarinet


Late Beethoven

22:30 uur Grote Zaal

Op. 127 performed by Quatuor Danel



Renaissance Soundscape

11:00 uur Grote Zaal

Brentano Quartet



Grass Roots

13:00 uur Grote Zaal

Showcase afternoon with young talent and fringe programme


The creation of Beethoven’s late quartets

17:00 uur Atriumzaal

Muzikaal college Prof. Barry Cooper + Quatuor Danel



Brentano Quartet

20:15 uur Grote Zaal

Pure-blood string quartet tradition


O/Modernt String Quartet

22:30 uur Grote Zaal

De/Constructing Fugues



Early Haydn

09:30 uur Kleine Zaal

Op. 20/1 by Quartetto di Cremona


Masterclass / Improvisation

11:30 uur Atriumzaal

Cuarteto Casals + Lucio Franco Amanti



Extending string quartet: Spaces

14:15 uur Kleine Zaal

Diamanda Dramm + special guests


Selected by / Brentano Quartet

17:00 uur Grote Zaal

Brahms and Mozart



Cuarteto Casals

20:15 uur Grote Zaal

Beethoven on a Mediterranean Square


Late Beethoven

22:30 uur Grote Zaal

Op. 131 performed by the Ruysdael Quartet



Early Haydn

09:30 uur Kleine Zaal

Op. 20/2 performed by the Emerson String Quartet



Extending string quartet: Voice

14:15 uur Grote Zaal

Ragazze Quartet + Katharine Dain + Marine Fribourg


Selected by / Emerson String Quartet

17:00 uur Grote Zaal

Ives en Schumann



Quartetto di Cremona + Gary Hoffman + Lawrence Dutton

20:15 uur Grote Zaal

Two magisterial masterworks


Late Beethoven

22:30 uur Grote Zaal

Opus 132 performed by the Signum Quartet



Early Haydn

09:30 uur Kleine Zaal

Opus 20/3 performed by the Ruysdael Quartet


Masterclass

11:30 uur Atriumzaal

Round Robin with Philip Setzer (Emerson String Quartet)



Extending string quartet: JÖrg Widmann

13:15 uur Grote Zaal

Signum Quartett + Jörg Widmann


Selected by / Cuarteto Quiroga

17:00 uur Grote Zaal

Schubert and Crumb



Emerson String Quartet + Quartetto di Cremona + Gary Hoffman

20:15 uur Grote Zaal

Dream Team for Schubert’s quintet


Late Beethoven

22:30 uur Grote Zaal

Op. 135 performed by Cuarteto Quiroga



Early Haydn

09:30 uur Kleine Zaal

Op. 20/4 performed by the Signum Quartet


First rehearsal

11:30 uur Atriumzaal

Doric String Quartet



Extending string quartet: Louis Andriessen

14:15 uur Grote Zaal

Ruysdael Quartet and Louis Andriessen


Selected by / Doric String Quartet

17:00 uur Grote Zaal

Haydn and Adès



Cuarteto Quiroga + Cappella Amsterdam

20:15 uur Grote Zaal

Between Heaven and Earth


Late Beethoven

22:30 uur Grote Zaal

Op. 130 + 133 performed by the Doric String Quartet



Early Haydn

09:30 uur Kleine Zaal

Op. 20/5 performed by Quatuor Danel


Masterclass

11:30 uur Atriumzaal

Der Tod und das Mädchen / Cuarteto Quiroga



Tiny Premieres

13:30 uur Atriumzaal

2.2 / 3.2


Lecture by Alfred Brendel

14:00 uur BIMhuis


Extending string quartet: DoelenKwartet

14:15 uur Kleine Zaal

Insights into the 20th and 21st centuries


Masterclass by Alfred Brendel

17:00 uur Kleine Zaal

Masterclass by Alfred Brendel to a young string quartet


Selected by / Dudok Kwartet Amsterdam

17:00 uur BIMhuis

Ligeti and Mozart



The Impossible Voyage

19:00 uur Grote Zaal

Cuarteto Casals / Quatuor Danel / Doric String Quartet



Keynote: Alex Ross

11:30 uur Grote Zaal


Early Haydn

09:30 uur Kleine Zaal

Op. 20/6 by ‘Cuypers Quartet’



Tiny Premieres

13:30 uur Atriumzaal

2.2 / 3.2


DoelenKwartet

14:15 uur Grote Zaal

Hungarian Ambience


Selected by / Signum Quartett

17:00 uur Grote Zaal

Janáček and Schubert



Closing Concert

20:15 uur Grote Zaal

Quatuor Danel / O/Modernt String Quartet + Evelyn Glennie