Programma overzicht




Pre-opening door Leerorkest-kwartetjes

19:00 uur Kleine Zaal

Feestelijke slot van een bijzondere samenwerking


Hagen Quartett + JÖrg Widmann

20:15 uur Grote Zaal

Symbiose van strijkkwartet en klarinet


Late Beethoven

22:30 uur Grote Zaal

Op. 127 door Quatuor Danel



Klankwereld van de Renaissance

11:00 uur Grote Zaal

Brentano Quartet



Grass Roots

13:00 uur Grote Zaal

Showcase-middag met jong talent en randprogramma


De gouden eeuw van de Amsterdamse vioolbouw

13:00 uur Kleine Zaal

Lezing Hubert de Launay


Klankworkshop

15:00 uur Kleine Zaal


The creation of Beethoven’s late quartets

17:00 uur Atriumzaal

Muzikaal college Prof. Barry Cooper + Quatuor Danel



Brentano Quartet

20:15 uur Grote Zaal

Volbloed strijkkwartet-traditie


O/Modernt String Quartet

22:30 uur Grote Zaal

De/Constructing fugues



Vroege Haydn

09:30 uur Kleine Zaal

Op. 20/1 door Quartetto di Cremona


Masterclass / Improvisatie

11:30 uur Atriumzaal

Cuarteto Casals + Lucio Franco Amanti



Extending string quartet: Spaces

14:15 uur Kleine Zaal

Diamanda Dramm + special guests


Selected by / Brentano Quartet

17:00 uur Grote Zaal

Brahms en Mozart



Cuarteto Casals

20:15 uur Grote Zaal

Beethoven op een Mediterraans plein


Late Beethoven

22:30 uur Grote Zaal

Op. 131 door het Ruysdael Kwartet



Vroege Haydn

09:30 uur Kleine Zaal

Op. 20/2 door Emerson String Quartet



Extending string quartet: Voice

14:15 uur Grote Zaal

Ragazze Quartet + Katharine Dain + Marine Fribourg


Selected by / Emerson String Quartet

17:00 uur Grote Zaal

Ives en Schumann



Quartetto di Cremona + Gary Hoffman + Lawrence Dutton

20:15 uur Grote Zaal

Twee magistrale meesterwerken


Late Beethoven

22:30 uur Grote Zaal

Opus 132 door Signum Quartett



Vroege Haydn

09:30 uur Kleine Zaal

Opus 20/3 door Ruysdael Kwartet


Masterclass

11:30 uur Atriumzaal

Round Robin met Philip Setzer (Emerson String Quartet)



Extending string quartet: JÖrg Widmann

13:15 uur Grote Zaal

Signum Quartett + Jörg Widmann


Selected by / Cuarteto Quiroga

17:00 uur Grote Zaal

Schubert en Crumb



Emerson String Quartet + Quartetto di Cremona + Gary Hoffman

20:15 uur Grote Zaal

Droombezetting voor Schubert’s kwintet


Late Beethoven

22:30 uur Grote Zaal

Op. 135 door Cuarteto Quiroga



Vroege Haydn

09:30 uur Kleine Zaal

Op. 20/4 door Signum Quartett


First rehearsal

11:30 uur Atriumzaal

Doric String Quartet



Extending string quartet: Louis Andriessen

14:15 uur Grote Zaal

Ruysdael Kwartet en Louis Andriessen


Selected by / Doric String Quartet

17:00 uur Grote Zaal

Haydn en Adès



Cuarteto Quiroga + Cappella Amsterdam

20:15 uur Grote Zaal

Tussen hemel en hel


Late Beethoven

22:30 uur Grote Zaal

Op. 130 + 133 door Doric String Quartet



Vroege Haydn

09:30 uur Kleine Zaal

Op. 20/5 door Quatuor Danel


Masterclass

11:30 uur Atriumzaal

Der Tod und das Mädchen / Cuarteto Quiroga



Tiny Premieres

13:30 uur Atriumzaal

2.2 / 3.2


Lezing Alfred Brendel

14:00 uur BIMhuis


Extending string quartet: DoelenKwartet

14:15 uur Kleine Zaal

Een oriëntering op de 20ste en 21ste eeuw


Masterclass Alfred Brendel

17:00 uur Kleine Zaal

Masterclass aan jong strijkkwartet (NSKA) door Alfred Brendel


Selected by / Dudok Kwartet Amsterdam

17:00 uur BIMhuis

Ligeti en Mozart



The Impossible Voyage

19:00 uur Grote Zaal

Cuarteto Casals / Quatuor Danel / Doric String Quartet



Vroege Haydn

09:30 uur Kleine Zaal

Op. 20/6 door ‘Cuypers Kwartet’


Keynote: Alex Ross

11:30 uur Grote Zaal

I.s.m. John Adams Institute



Tiny Premieres

13:30 uur Atriumzaal

2.2 / 3.2


DoelenKwartet

14:15 uur Grote Zaal

Hongaarse sferen


Selected by / Signum Quartett

17:00 uur Grote Zaal

Janáček en Schubert



Slotconcert

20:15 uur Grote Zaal

Quatuor Danel / O/Modernt String Quartet + Evelyn Glennie